Image1 Image2 Image3

Dla zwycięzców konkursu NAJDŁUŻEJ RAZEM, których poznaliśmy w piątek 25 września, podczas Inauguracji "Dni Seniora - Wrocław 2015" - Państwa Marii i Stanisława Bolarczyków.
Gratulacje za imponujący wynik - 71 lat razem! Życzenia - dalszych tak wspaniałych wspólnych lat życia! Powodzenia - we władaniu Wrocławiem i królowaniu wszystkim seniorom przez najbliższy rok!

A ten długo oczekiwany moment: wręczenie listów gratulacyjnych oraz pamiątkowych statuetek zwycięskim parom, nastąpił w piątek 25 września na pl. Solnym.

Tego podniosłego aktu, w towarzystwie prowadzącej galę oraz Doroty Feliks, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego i  Roberta Pawliszko, kierownika Wrocławskiego Centrum Seniora, dokonał Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia. Wśród wyróżnionych par znaleźli się: państwo Bronisława i Mieczysław Jamroziakowie, państwo Krystyna i Kazimierz Łosieczko  (z 66-letnim stażem małżeńskim), państwo Maria i Józef Buckowie (67 lat razem) oraz zdobywcy 1 miejsca  – państwo Maria i Stanisław Bolarczykowie z 71-letnim stażem małżeńskim. Zwycięzcy otrzymali królewskie atrybuty od zeszłorocznych władców (państwa Ewy i Leona Rapacz)i klucz do Bram Miasta z rąk prezydenta, który z uśmiechem podkreślił, że „nie zamierza zmieniać zamków”.  Zwycięzcy otrzymali również sztabkę złota, niespodziankę i dowód uznania od Mennicy Wrocławskiej. Owacji na stojąco  oraz gratulacji i wywiadów nie było końca! Absolutni rekordziści – nowy król i królowa, wraz z pozostałymi finalistami konkursu, zostali zaproszeni przez Prezydenta Wrocławia na uroczysty obiad, podczas którego Rafał Dutkiewicz nagrodził wszystkich konkursowiczów albumem o Wrocławiu „Wrocław po zachodzie słońca”, złożył najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy szacunku i poważania, a także podkreślił, że długoletnie trwałe małżeństwa są  godne najwyższego uznania, urastającego do rangi ważnego wydarzenia dla całej społeczności Wrocławia. Kolejną niespodzianką dla wyróżnionych par i wszystkich chętnych jest  wystawa pokonkursowa, która powstała w oparciu o zdjęcia i dokumenty dostarczone na konkurs w zgłoszeniach. Ekspozycję, co zapowiedzieli organizatorzy, można oglądać przez cały czas trwania Dni Seniora w CH Arkady Wrocławskie szczególy kliknij tutaj

Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Publikacja - podsumowanie 2015

Koordynator

     

Media o nas

Facebook

 

Galeria zdjęć 2017

Materiały promocyjne z 2018 r.