Image1 Image2 Image3

We wtorek 29 września, o godzinie 15:30, odbyła się inauguracja 2 edycji Festiwalu filmowego „SI, SEÑOR!” w Kinie Nowe Horyzonty, projektu realizowanego w ramach Dni Seniora. Filmem o wymownym tytule „Dzień świąteczny” rozpoczęło się wielkie święto dla kinomaniaków, wielkie, bo aż trzydniowe. Gwiazdą tegorocznej edycji jest Jacques Tati. Pierwszego dnia widzowie zobaczyli także drugi film mistrza komedii francuskiej pt. „Wakacje Pana Hulot”.

W kolejne dni również odbędą się po dwa seanse filmów tego wspaniałego reżysera i aktora. To nie lada gratka dla prawdziwych koneserów kina! Co ciekawe, pomysł na filmy Jacquesa Tati podsunął organizatorom przedstawiciel nieco młodszego, niż senioralnego, pokolenia!
Kilka minut przed emisją pierwszego filmu, uczestników seansu w międzypokoleniowym składzie, z uśmiechem powitała pani Agnieszka Kubera, odpowiedzialna za festiwal. Na wstępie koordynatorka festiwalu zaprezentowała szczegółowy program filmów na kolejne dni. Pani Agnieszka przekazała również zaproszenie dla seniorów do udziału w całorocznym cyklu „Nowe Horyzonty dla Seniora”, projekcie realizowanym przez kino we współpracy z Wrocławskim Centrum Seniora.
Po tej zapowiedzi oficjalnie rozpoczęła się trzydniowa filmowa uczta. Magia czarno-białego kina, charakterystyczny trzask fragmentów filmów, świadczący o długowieczności, ale i ponadczasowości dzieł z minionych lat, charakterystyczna postać postawnego, przygarbionego samotnika o nieruchomej minie, w kapelusiku i z fajką! A wszystko to uzupełnione, jak na komedie przystało, przyjemnym chichotem widowni.
Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza do oglądania kolejnych filmów, organizatorowi zaś dziękuje i gratuluje kulturalnej prosenioralnej inicjatywy.

Program na kolejne dni Festiwalu „SI, SEÑOR”: kliknij tutaj 

Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Publikacja - podsumowanie 2015

Koordynator

     

Media o nas

Facebook

 

Galeria zdjęć 2017

Materiały promocyjne z 2018 r.