Image1 Image2 Image3

Środowy program Dni Seniora (30 września) w dużej mierze poświęcony był zdrowemu trybowi życia, a to za sprawą trzech interesujących wykładów, które odbyły się we Wrocławskim Centrum Seniora w ramach znanej już seniorom z poprzednich edycji „Akademii Zdrowia Seniora".

Prelekcje na temat cukrzycy, zgagi i miażdżycy, podczas przerw dopełniły porady farmaceutów, zapisy na badania m.in. do Przychodni SYNEXUS oraz bezpłatne pomiary poziomu cukru, ciśnienia i temperatury. Uczestnicy zostali również wyposażeni w pakiet materiałów szkoleniowych. W trakcie wykładów można było także zdobyć nagrody, rozlosowane wśród uczestników przez prowadzącą. To kilkugodzinne spotkanie o tematyce prozdrowotnej zorganizowały: Wydawnictwo Medyczne i Farmaceutyczne MedPharm Polska oraz Stowarzyszenie Dr Max Zdrowie. Wykłady w przystępnej dla seniorów formie przeprowadziła pani Iwona Napierała z MedPharm. Każdy z nich zgromadził całkiem sporą grupę seniorów. Tematy wykładów zostały bowiem tak dobrane, aby były atrakcyjne dla osób starszych.
Uczestnicy prelekcji poznali zarówno definicje, jak i objawy, przyczyny i rodzaje danych schorzeń. Bardzo ważną część każdego z wykładów stanowiła wiedza na temat prawidłowego rozpoznania danych chorób, stosowania doraźnych środków, ale także wskazówki na temat stanów, które wymagają już leczenia pod okiem specjalistów. Na uwagę zasługuje fakt, że wśród działań profilaktycznych, najważniejszy i to zarówno przy cukrzycy, miażdżycy, jak i zgadze, jest przede wszystkim zdrowy tryb życia, ruch fizyczny, zbilansowana dieta oraz unikanie sytuacji stresogennych. Co istotne, okazało się, że dzięki zdrowemu trybowi życia niektóre odmiany zaprezentowanych przez prowadzącą schorzeń, mogą całkowicie zniknąć, albo w dużej mierze zmniejszyć swe występowanie lub wpłynąć na łagodny przebieg choroby.
Wszystkie wykłady spotkały się ze wspaniałym przyjęciem ze strony seniorów i wielkim zainteresowaniem omawianą tematyką. Nic więc dziwnego, że po ich zakończeniu uczestnicy zadawali jeszcze wiele pytań i rozwijali swe wątpliwości. To była prawdziwa lekcja zdrowia, a właściwie poradnik zdrowego trybu życia, dzięki któremu możliwe jest, nawet w wieku senioralnym, nie tylko wyeliminowanie wielu schorzeń, ale także uniknięcie ich.
Wrocławskie Centrum Seniora dziękuje organizatorom za przygotowanie i realizację cyklu wykładów, dobór tematyki, trafny i podany w przystępny sposób oraz uatrakcyjnienie prelekcji dodatkowymi usługami, które docenili i chętnie z nich korzystali uczestnicy tegorocznej „Akademii Zdrowia Seniora".

Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Publikacja - podsumowanie 2015

Koordynator

     

Media o nas

Facebook

 

Galeria zdjęć 2017

Materiały promocyjne z 2018 r.