Image1 Image2 Image3

...zatrzymane przez kadr aparatu... uwiecznione w większości na czarno-białych fotografiach, ukryte także w odręcznie pisanych eleganckich listach miłosnych, często ponad pół wieku temu, w innych czasach, bez komputerów, cyfrowych wynalazków i poczty elektronicznej.
Tak w skrócie można podsumować, prezentowaną w trakcie Dni Seniora, w CH Arkady Wrocławskie, wystawę pokonkursową „Najdłużej Razem", którą zorganizowało Wrocławskie Centrum Seniora. Jej bohaterami są uczestnicy, czyli pary z najdłuższym stażem małżeńskim. Wrażenie robią okazałe reprodukcje na płótnach, przyciągające uwagę młodszych i starszych pokoleń.

Wśród odwiedzających wystawę można było również spotkać samych bohaterów wystawy. Tak było między innymi w sobotę 3 października, kiedy to w strefie Chillout, w której znajduje się wystawa, przyglądali się sobie Państwo Joanna i Jerzy Grzesiakowie, jedna z par uczestniczących w konkursie „Najdłużej Razem". Nie spoglądali jednak sobie prosto w oczy, lecz... oglądali siebie na dużym formacie, w ślubnym ubraniu, na zdjęciu zrobionym 51 lat temu... To wywarło niesamowite wrażenie, nie tylko na nich samych, ale także na zwiedzających wystawę, którzy byli pełni podziwu i zdziwienia. Gratulowali imponującego stażu małżeńskiego, a jednocześnie nie dowierzali, że stojąca przed nimi para ma już tyle lat życia razem za sobą. Co niektórzy nie mogli uwierzyć w to, że wciąż tryskają energią, poczuciem humoru, a przede wszystkim – trwają u swojego boku niezmiennie od tylu lat. Nawiązywały się interesujące rozmowy. Wyrazów uznania było wiele, jak i wspomnień. Wśród ciekawostek na uwagę zasługuje historia wykonania zdjęcia, które stanowi część wystawy. Państwo Grzesiakowie wspominali jak to w dzień ich ślubu mieli to szczęście, że z daleka przyjechał fotograf i mimo ostrej zimy, wykonał im dwa zdjęcia, i to jednym z najstarszych aparatów, tzw. miechowym (czyli z czarną kotarą i błyskiem flesza jak dzisiejszym fajerwerkiem). Na ich wywołanie trzeba było czekać ładnych kilka miesięcy...
A jaką receptę na pomyślność w związku mają Państwo Joanna i Jerzy? Z pewnością pasje i aktywność społeczną. Oprócz wspólnego życia osobistego łączy ich bowiem czynna działalność w Klubie Seniora MAGNOLIA, jak i chórze pod tą samą nazwą, przy Stowarzyszeniu Przyjazne Osiedle Nowy Dwór.
Tym parom, których zdjęcia prezentowane są na wystawie, po jej zakończeniu Wrocławskie Centrum Seniora przekaże reprodukcje ich zdjęć, upominek w dowód uznania oraz szacunku dla wieloletnich związków.
Gratulacje i podziękowania przekazujemy wszystkim parom małżeńskim biorącym udział w konkursie. Państwu Grzesiakom składamy zaś szczególne podziękowania za spotkanie przy wystawie i sentymentalną opowieść w towarzystwie ich niezwykłego zdjęcia, z niesamowitą historią i imponującą datą powstania – datą ich ślubu.

Wystawa trwa do 11 października - ZAPRASZAMY! szczegóły kliknij tutaj

Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Publikacja - podsumowanie 2015

Koordynator

     

Media o nas

Facebook

 

Galeria zdjęć 2017

Materiały promocyjne z 2018 r.