Image1 Image2 Image3

Wiele emocji, barw i listków dębu było w piątek 2 października na pl. Nowy Targ, kiedy to dokładnie o godzinie 12:00 odbyła się uroczysta inauguracja pierwszej skrzynki bookcrossingowej dla seniorów.
W tym miejscu Wrocławia impreza ta była drugim niezwykłym, równie barwnym i międzypokoleniowym wydarzeniem, zrealizowanym w ramach Dni Seniora. W odsłonięciu skrzyneczki udział wzięli zarówno seniorzy, jak i dzieci z przedszkoli i szkół, wszyscy wspaniale kolorowi i chętni do dzielenia się książkami.

Organizatorów reprezentowali przedstawiciele Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, pomysłodawcy akcji „Cały Wrocław Czyta": Urszula Hojda, Małgorzata Olewińska-Syta i Lidia Zyga, która prowadziła imprezę. Ze strony Gminy Wrocław, fundatora skrzynki, udział wzięli Dorota Feliks, Małgorzata Jamróz i Robert Pawliszko z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Wydarzenie wypełnione było pozytywną energią, barwnym korowodem z przewodnim motywem listka dębu, nagrodami za pomysłowe przebrania oraz licznymi zabawami na pl. Nowy Targ i niezwykłym zainteresowaniem skrzyneczką, która... już w ciągu kilka minut była zapełniona książkami aż po brzegi. Nic w tym dziwnego, że jedną z atrakcji na pl. Nowy Targ stanowiło czytanie, między innymi dzieciom przez panie w pięknych sukniach, ale także paniom - przez samego kierownika Wrocławskiego Centrum Seniora :)
Ta energetyczna, wesoła i kolorowa zabawa spełniła główne przesłanie nowo postawionej skrzynki bookcrossingowej: propagowanie czytelnictwa, dzielenie się lekturą, wymianę doświadczeń i międzypokoleniową integrację.

GALERIA ZDJĘĆ - kliknij tutaj

Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Publikacja - podsumowanie 2015

Koordynator

     

Media o nas

Facebook

 

Galeria zdjęć 2017

Materiały promocyjne z 2018 r.