Image1 Image2 Image3

Było w piątek 2 października w Centrum Medycznym „Dobrzyńska", które, jak co roku, także w tym włączyło się aktywnie w obchody Dni Seniora.
Od samego rana oferowało bezpłatne badania, między innymi pomiaru glukozy, ciśnienia, cukru i słuchu. Miała miejsce również nauka samobadania piersi oraz pogadanki i wykłady na temat zapobiegania schorzeń narządu ruchu, zdrowego odżywiania seniorów, a także „gimnastyki umysłu" oraz porady specjalistów, alergologa, psychologa, rehabilitanta i dietetyków.

Odbywały się również pokazy udzielania Pierwszej Pomocy oraz spotkania z przedstawicielami NFZ-u, MOPS-u i Sanepidu. Przed budynkiem Centrum stał czerwony osteobus, w którym przez kilka godzin można było wykonać pomiar gęstości kości, czyli badanie densytometryczne w kierunku osteoporozy, schorzenia, które dotyczy głównie osób po 60 roku życia. Słoneczna i ciepła aura pozwoliła na oczekiwanie do badania bez pośpiechu, w przyjaznym otoczeniu, w gronie pozostałych pacjentów, na świeżym powietrzu. Seniorzy nie kryli swego zadowolenia z organizacji tego typu wydarzenia specjalnie dla nich. Na ich pozytywne wypowiedzi w tym temacie z pewnością wpłynęło dostosowanie godzin badań przez organizatorów w dogodnym czasie, nie kolidującym z badaniami z pozostałymi klientami Centrum oraz piękna tego dnia słoneczna pogoda, która z pewnością wpłynęła nie tylko na wyjście seniorów z domu, ale i ich pozytywne nastroje.
Dzień Seniora na Dobrzyńskiej upłynął w sympatycznej, prozdrowotnej atmosferze, z ciekawą ofertą porad i badań, z których skorzystało całkiem sporo osób. Wrocławskie Centrum Seniora dziękuje Centrum Medycznemu „Dobrzyńska" za przygotowanie oferty, dostosowanej do seniorów, z myślą o nich i ich potrzebach zdrowotnych.

Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Publikacja - podsumowanie 2015

Koordynator

     

Media o nas

Facebook

 

Galeria zdjęć 2017

Materiały promocyjne z 2018 r.