Image1 Image2 Image3

Czy istnieje? Mogli o tym przekonać się uczestnicy wykładu „Sprawny Senior", który odbył się we Wrocławskim Centrum Seniora w piątek 2 października, w ramach Dni Seniora.
Wykład, a właściwie trzy jego edycje (można było bowiem zapisać się i przyjść na prelekcję w jednym z trzech terminów godzinowych) przeprowadził Piotr Łącki, psycholog, autor książki – przewodnika dla seniorów „Żyj pełnią życia!". Podczas wykładów przedstawił ogólny zarys porad, zawartych w publikacji, zarówno jej część teoretyczną, jak i praktyczną.

Z właściwym podejściem do seniorów, doświadczeniem ze stypendiów w Austrii i Niemczech oraz ze współpracy w ramach projektu „Senior na czasie", pan Piotr zaprosił uczestników wykładu do podróży po pomyślnym starzeniu się. Prelekcje dotyczyły właśnie tej koncepcji. Uczestniczy poznali między innymi zasady zdrowego żywienia, sposoby radzenia sobie ze stresem, program aktywności fizycznej, techniki wspomagające pamięć, a także rodzaje twórczego spędzania czasu. Dzięki przystępnej formie prelekcji i przyjaznej atmosferze, seniorzy byli nie tylko zadowoleni, ale przede wszystkim pełni wiary w to, że jeszcze wiele przed nimi, a co najważniejsze – że wszystko zależy od ich pozytywnego nastawienia.Wrocławskie Centrum Seniora dziękuje panu Piotrowi za wskazanie seniorom właściwych dróg w optymistycznym i pełnym niespodzianek oraz przygód starzeniu się.

Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Publikacja - podsumowanie 2015

Koordynator

     

Media o nas

Facebook

 

Galeria zdjęć 2017

Materiały promocyjne z 2018 r.