Image1 Image2 Image3
W trakcie tegorocznych, wrocławskich Dni Seniora, od 22 września do 9 października będzie można uczestniczyć w wielu interesujących i atrakcyjnych wydarzeniach: kulturalnych, edukacyjnych, prozdrowotnych, sportowych i rekreacyjnych.Zapowiada się czas radosnego świętowania, integracji i spotkań międzypokoleniowych. Wszystkie obchody mają  wspólny cel – kształtować pozytywne, życzliwe postrzeganie osób starszych, promować wszelkie działania zapewniające im godne życie, ułatwić dostęp do pełnego życia kulturalnego i społecznego.
 
 Wrocławskie Centrum Seniora wraz z Partnerami, serdecznie zaprasza  do udziału w tegorocznej edycji Dni Seniora. Świętowanie  rozpoczniemy Inauguracją  w czwartek 22 września na  pl. Nowy Targ, gdzie od godz. 9:00 będzie ustawiona fotobudka,  z możliwością bezpłatnego fotografowania się wraz z wywołaniem zdjęć na miejscu. Kapelusz tego dnia to podstawa świętowania i znak rozpoznawczy seniorów. Na Marsz Kapeluszy zapraszamy także dzieci i młodzież z wrocławskich przedszkoli i szkół  z dekoracjami – liśćmi żołędzi przypiętymi do ubrań lub trzymanymi w ręku. 
Na wrocławskim Rynku nastąpi symboliczne przekazanie kluczy do Bram Miasta, a także podsumowanie konkursu „Jak dwie krople wody” - uhonorowanie najstarszych bliźniąt. Muzyczną atrakcję zapewni występ dziecięcego zespołu skrzypcowego SUZUKI oraz koncert niespodzianka, w trakcie którego usłyszeć będzie można stare, dobre przeboje.
Kolejne dni również będą obfitować w wiele atrakcji i nowości tegorocznej edycji. Wśród nich nie zabraknie konkursów z nagrodami, specjalnych promocji i bezpłatnych wydarzeń, a także imprez prozdrowotnych i sportowych. Synexus zaprosi wszystkich seniorów do jednej z galerii wrocławskich na Dzień Zdrowia,  w trakcie którego będzie można się zapoznać z bogatą ofertą bezpłatnych badań, usług specjalistów, terapeutów, skorzystać z bezpłatnych konsultacji, badań przesiewowych (optometrycznych pod kątem zaćmy – Medipe Clinic, słuchu – Amplifon, badania podoskopem – Brand Vital) czy zabiegów (fizjoterapeutycznych, kosmetycznych). Stały punkt w programie Dni Seniora, czyli Senioriada, koordynowana przez Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN,       w tym roku poszerzy się o nowe konkurencje (badminton i turniej gier planszowych). Wśród atrakcji sportowych nie zabraknie także zajęć na basenie, starochińskich ćwiczeń relaksacyjno-oddechowych proponowanych przez Akademię Qiqong, ćwiczeń wzmacniających kręgosłup i ogólnorozwojowych, nordic walking (RightWay) czy zajęć tanecznych. W ramach działań prozdrowotnych zapraszamy na Dni Gerontologii, Akademię Zdrowia Seniora, czyli bezpłatne wykłady i warsztaty prowadzone we współpracy z psychologami, psychiatrami, terapeutami, dietetykami (np.: Psycheland, Dobra Opieka Lekarska) oraz Piknik rekreacyjno-sportowy organizowany przez Centrum Sportowe Hasta La Vista. Nie zabraknie kosmetycznych porad i metamorfoz ze specjalistką z Oriflame – Danutą Stępień.
W bogatym programie „DNI SENIORA – Wrocław 2016” znajduje się również wiele programów edukacyjnych, między innymi prelekcje międzypokoleniowe prowadzone przez Straż Miejską, Mennicę Wrocławską, bezpłatne pokazy, spotkania i wykłady w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej, warsztaty rodzinne „ Chiński teatr cieni”organizowane przez Muzeum Architektury.  Zapraszamy także na dni otwarte w Domach Pomocy Społecznej, organizowane przez Miejskie Centrum Usług Socjalnych, w ramach których odbędzie się turniej gry w boule i szachy.
Jak co roku, zapewniamy szeroką ofertę kulturalną. Polecamy wernisaż wystawy ,,W obiektywie seniorów”, organizowanej we współpracy z Laboratorium Fotografii Cyfrowej  FOTOLAB. Atrakcja ta będzie doskonałą okazją do ogłoszenia finału konkursu na zdjęcie „ Międzypokoleniowa więź”. Zapraszamy na V Przegląd Chórów Senioralnych w Kościele Św. Doroty, a także Festiwal Filmowy ,,Si Señor” w Kinie Nowe Horyzonty oraz Przegląd Małych Form Teatralnych i Kabaretów w Centrum Kultury AGORA. Miłośników folkloru i tradycji ludowych miło nam będzie gościć na Przeglądzie Kapeli Ludowych i Zespołów Folklorystycznych na Scenie Letniej Teatru Lalek. Tradycyjnie polecamy Targi senioralne z bogatą ofertą Partnerów Wrocławskiej Karty Seniora, Miejsc Przyjaznych Seniorom, instytucji i organizacji senioralnych. Zapraszamy do udziału w konkursach i spotkaniach poetycko-muzycznych Koła Literatów Polskich im. Zbigniewa Herberta, do uczestnictwa  w akcjach propagujących czytelnictwo, spotkaniach przy skrzynkach  bookcrossingowych (28 września i 12 października). Promocyjne ceny licznych spektakli czekają na wszystkich chętnych w wielu instytucjach kulturalnych.
W repertuarze rozrywkowym „DNI SENIORA – Wrocław 2016” nie może zabraknąć imprez organizowanych przez samych seniorów. Polecamy grę miejską „Październikowa zagadka dla babci, wnucząt i dziadka” oraz rajd terenowy organizowany przez grupę „o-CAL-eni”. Zapraszamy także do wspólnej zabawy podczas Festynu „Integrujmy się” na Psim Polu, warsztatów artystycznych w Kawiarni Stara Piekarnia oraz Balu organizowanym przez Fundację Opieka i Troska. Centrum Seniora Angel Care również przygotowało atrakcyjną ofertę dla seniorów: kurs dla początkujących nordic walking, zajęcia z decoupage  i tworzenia biżuterii, wykłady i kino letnie. Dzienny Dom Pobytu Seniora „Dom Pokoleń” proponuje warsztaty rozwijające umiejętności asertywne i komunikacyjne.
W trakcie Dni Seniora odbędzie się także uroczysty Bal Seniora, stanowiący podziękowanie i podsumowanie wszystkich wrześniowo-październikowych atrakcji, które póki co zapowiadają się obiecująco. Gorąco zachęcamy Państwa do udziału w tegorocznych wydarzeniach, przygotowanych specjalnie na „DNI SENIORA – Wrocław 2016”. Bawcie się razem z nami!
 
Dokładny przebieg wydarzeń, terminy i szczegóły będą dostępne już wkrótce:
na stronach internetowych: www.dniseniora.pl i www.seniorzy.wroclaw.pl
oraz w siedzibie:
Wrocławskie Centrum Seniora
pl. Dominikański 6 (pok. 22), 50-159 Wrocław
tel. (71) 772 49 13, czynny w godz. 09.00-15.00
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Publikacja - podsumowanie 2015

Koordynator

     

Media o nas

Facebook

 

Galeria zdjęć 2017

Materiały promocyjne z 2018 r.