Image1 Image2 Image3
Warsztaty języka angielskiego, obsługi komputera i komunikacji z młodzieżą, gimnastyka, bezpłatne badania i porady specjalistów, otwarta próba akademickiego Teatru AULA, strefa dialogu międzypokoleniowego z niezwykłymi gośćmi, a na koniec dwuczęściowy koncert, to atrakcje, jakie czekają seniorów w piątek, 30 września, w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.
 
W piątek, 30 września, już od godz. 10:00 w siedzibie Centrum Konferencyjnego DSW zorganizowany zostanie Międzypokoleniowy Dzień Seniora. W trakcie wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnych pomiarów ciśnienia, tkanki tłuszczowej i poziomu cukru, porad specjalistów na temat badań kontrolnych dla osób po przebytym zawale serca, udarze mózgu, chorujących na cukrzycę, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP) czy borykających się ze zwyrodnieniem stawów. Porad będą udzielali specjaliści z Centrum Medycznego Synexus. Równolegle, w specjalnym punkcie informacyjnym Narodowego Funduszu Zdrowia, będzie można dowiedzieć się o bezpłatnych lekach dla seniorów powyżej 75 roku życia i bezpłatnie otrzymać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Organizatorzy zaplanowali również zajęcia edukacyjne i ruchowe. W godzinach od 10:00 do 12:00 odbędą się otwarte lekcje z zakresu obsługi komputera i komunikacji międzypokoleniowej, warsztat języka angielskiego oraz gimnastyka dla seniorów. Spotkania poprowadzą wykładowcy, działającego przy uczelni, Dolnośląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
 
- Zapraszamy zarówno seniorów, jak i osoby w młodszym wieku, do udziału w Strefie Dialogu Międzypokoleniowego, czyli w otwartych spotkaniach z niezwykłymi osobami, które podzielą się swoimi doświadczeniami, zdradzą jak realizowali swoje marzenia, a także pokażą, jak ważne jest to, by robić coś z pasją – podkreśla Dawid Frik, rzecznik prasowy Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. - Wśród zaproszonych gości znaleźli się blogerka kulinarna Jola Caputa, która wraz z  synem prowadzi blog PrzepisyJoli i jest jedną z laureatek plebiscytu "Kobieta Wpływowa Dolnego Śląska"; pojawi się też dwukrotny półfinalista programu "Mam Talent" Maciej Astramowicz, którego pasją jest artystyczna akrobatyka powietrzna - artysta nie zrezygnował z treningów i sięgania po marzenia, mimo walki z nowotworem; zaprosiliśmy autorkę bloga o książkach Irenę Brojek, a także  Ewę i Leona Rapaczów, którzy zdradzą młodszym kolegom i koleżankom swoją receptę na wspólne życie w zgodzie przez wiele lat – wylicza rzecznik DSW.
 
Otwarta próba akademickiego teatru i dwuczęściowy koncert
Organizatorzy zaplanowali również otwartą próbę spektaklu „Kartoteka” na podstawie tekstu Tadeusza Różewicza. Spektakl w październiku zostanie wystawiony przez akademicki Teatr AULA, działający w DSW. Ostatnim punktem całodniowego wydarzenia będzie dwuczęściowy koncert pt. „Muzyczna podróż w czasie z polską piosenką na ustach”, w której usłyszymy znane i lubiane przez seniorów utwory z lat ich młodości. Utwory wykonają solistki: Iza Możdżeń z zespołu Im Fanki Tim oraz Martyna Drzewiecka. Druga część koncertu „19 minut i 36 sekund z utworami Agnieszki Osieckiej z okazji 80 urodzin poetki” poświęcona jest twórczości Agnieszki Osieckiej, urodzonej w 1936 roku autorki ponad dwóch tysięcy tekstów, która w tym roku obchodziłaby 80-te urodziny. Udział w koncercie, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, możliwy jest wyłącznie za okazaniem bezpłatnych zaproszeń, które odebrać można w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora.
 
Program wydarzeń w załączniku (poniżej).
 
JAK DOJECHAĆ DO CENTRUM KONFERENCYJNEGO DSW?
 
Komunikacją miejską 
Do Centrum Konferencyjnego DSW bez problemu dojedziesz autobusami linii: 106; 107; 109; 132; 142; 148; 149; 406; 409; 609. Należy wysiąść na przystanku Dolnośląska Szkoła Wyższa.

Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Publikacja - podsumowanie 2015

Koordynator

     

Media o nas

Facebook

 

Galeria zdjęć 2017

Materiały promocyjne z 2018 r.