Image1 Image2 Image3

Serdecznie zapraszamy na Międzypokoleniowy Dzień Seniora w Dolnośląskiej Szkole Wyższej! To wyjątkowe       i bezpłatne wydarzenie odbywać się będzie 21 września (piątek) w auli głównej uczelni wyższej na ul. Strzegomskiej 55.
Tego dnia, w godzinach 15:00 - 18:00, organizatorzy zapraszają na stoisko informacyjne dla osób zainteresowanych dołączeniem do Dolnośląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zapoznaniem się z ofertą na rok akademicki 2018/2019 oraz otrzymaniem dokumentów rekrutacyjnych.

Czytaj więcej: Międzypokoleniowy Dzień Seniora w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

Można już nadsyłać zgłoszenia do programu „Przyjaciel Seniorów”, organizowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego - Wrocławskie Centrum Seniora. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 września b.r. Jeśli znasz kogoś, kto działa na rzecz poprawy jakości życia seniorów, promuje inicjatywy skierowane do osób starszych, realizuje projekty pro senioralne – zgłoś kandydaturę „Przyjaciela Seniorów”

Ruszyła już trzecia edycja programu organizowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego - Wrocławskie Centrum Seniora i członków Wrocławskiej Rady Seniorów. Tytuł i statuetkę „Przyjaciela Seniorów” mogą otrzymać osoby fizyczne, działające w obszarach dedykowanych seniorom oraz propagujące w społeczeństwie ideę zmiany postrzegania obrazu osób 60+. Celem programu jest wyróżnienie 5 osób, które aktywnie działają na rzecz poprawy sytuacji i jakości życia osób starszych zamieszkałych na terenie Gminy Wrocław.

Czytaj więcej: Zostań „Przyjacielem Seniorów”! 

Wrocławskie Centrum Seniora serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursach przygotowanych z okazji zbliżającego się Święta Seniorów.

1. Konkurs główny: „Najciekawsza stylizacja historyczna” - konkurs dedykowany seniorom z całej Polski. Tadeusz Kościuszko, Józef Piłsudski, Jadwiga Jagiellonka, a może Maria Skłodowska-Curie? Na najciekawsze zdjęcia stylizacji historycznych czekają atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w konkursie należy: a) przygotować kreatywny, autorski projekt stylizacji na postać historyczną, b) przesłać zdjęcie, na którym uczestnik konkursu prezentuje swój strój, c) przyjść w stylizacji na Inaugurację Dni Seniora - Wrocław 2018 i wziąć udział w Marszu Kapeluszy. 

2. Konkursy dodatkowe: „Najdłuższe wąsy”, „Najdłuższe włosy” - konkursy międzypokoleniowe, dedykowane zarówno dzieciom, młodzieży, jak i seniorom z całej Polski. Aby wziąć udział w konkursie należy: a) zmierzyć długość swoich włosów lub wąsów, b) zrobić zdjęcie swoich włosów lub wąsów, c) przesłać lub przynieść zdjęcie wraz z pomiarami w centymetrach (w przypadku osoby nieletniej zdjęcie powinien przesłać prawny opiekun dziecka), d) przyjść na Inaugurację Dni Seniora - Wrocław 2018 i wziąć udział w Marszu Kapeluszy.

3. Konkurs fotograficzny: „Pasje i zainteresowania seniorów” - konkurs skierowany do seniorów. Na zdjęcia przedstawiające ciekawe, kreatywne, inspirujące pasje i zainteresowania seniorów czekają atrakcyjne nagrody. Prosimy o przesyłanie maksymalnie 3 zdjęć, na których występują wyłącznie osoby wyrażające zgodę na wykorzystanie/upowszechnianie wizerunku.  

Czytaj więcej: Konkursy na najdłuższe wąsy i włosy

W "Przepisie na rodzinę" tym razem porozmawiamy o seniorach.                                                                 

We wrześniu we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja Dni Seniora. O programie i idei tych wydarzeń opowiedzą Robert Pawliszko - dyrektor Wrocławskiego Centrum Seniora oraz Kamila Polańska - koordynator Dni Seniora. Zaprasza Adrianna Sierocińska. 
Audycja
powstała we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Kliknij żeby posłuchać audycji.

29.09.2018, w godzinach 10:00-20:00. w Centrum Aktywności Lokalnej przy ulicy Chopina 9 a. pod patronatem Rady Osiedla Zacisze-Zalesie-Szczytniki Dzień dedykowany seniorom. W programie min. wystawa w Galerii prac prof. Poradowskiej "Tkaniny", występ kapeli ludowej Tacy Sami, występ zespołu bluesowego Gramy do świtu zbiórka harcerzy Europejskie Centrum Edukacji Międzykulturowej, spotkanie w ramach cyklu "Zielone Godziny" mini turniej brydża, symultana szachowa, warsztaty plastyczne,  warsztaty fotograficzne, warsztaty rozwoju osobistego, warsztaty koronki klockowej, warsztaty genealogiczne, masaż dźwiękami-relaksacja, otwarta pracownia komputerowa, bezpłatne konsultacje: psychologiczne, logopedyczne, architektoniczne, notarialne.

Zaraz po inauguracji Dni Seniora - Wrocław 2018, 15.09.2018, w godzinach 15:00-22:00 odbędzie się wiele atrakcji w Muzeum Współczesnym.
O godz. 15:00 – 16:00 Warsztaty twórcze dla seniorów, prowadzenie: Ewa Frejus-Staniek   *obowiązują zapisy: 514 937 971                         
Godz. 16:00 – 17:00 Zwiedzanie muzeum przygotowane przez uczestników zajęć Bliżej Sztuki. MWW dla Seniorów *darmowe wejściówki do odbioru w kasie między 15.00 a 16.00.
Godz. 18:00 – 22:00 Potańcówka międzypokoleniowa II na dachu Muzeum Współczesnego Wrocław. Wstęp wolny.

Czytaj więcej:  Dzień Seniora w Muzeum Współczesnym Wrocławia

Jesień zapowiada się dla seniorów bardzo interesująco. Przede wszystkim rusza moc atrakcji w związku z Dniami Seniora - Wrocław 2018.
To aż 30 dni wydarzeń, spotkań, wykładów, spacerów, potańcówek, badań, pokazów, zmagań sportowych i występów teatralnych w całym mieście!

Kapelusze i koncert Czerwonych Gitar
Świętowanie rozpocznie Inauguracja Dni Seniora, Marsz Kapeluszy i próba pobicia Rekordu Polski na największą liczbę kapeluszy w jednym miejscu (Plac Nowy Targ).
W zeszłym roku były to 1493 kapelusze! Zapraszamy wszystkich seniorów do przyozdabiania kapeluszy i pojawienia się w nich 14 września na wrocławskim Rynku. Wspólnie pobijmy ubiegłoroczny rekord! Inaugurację Dni Seniora uświetni koncert gwiazdy – Czerwonych Gitar.

Czytaj więcej: 14 września rozpoczynają się Dni Seniora

Podczas Marszu Kapeluszy spróbujemy pobić Kapeluszowy Rekord Polski. Liczymy na 2000 kapeluszy.
Przypominamy, rejestracja w piątek w godz. 8.30-10.30. Po godzinie 10.30 będziemy formować korowód.
 
Gorąco zapraszamy do udziału w Marszu Kapeluszy, który odbędzie się w piątek, 14 września.
 

Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Publikacja - podsumowanie 2015

Koordynator

     

Media o nas

Facebook

 

Galeria zdjęć 2017

Materiały promocyjne z 2018 r.